chillout by ławki

Atrakcje w okolicy

Zamek Krzyżacki w Rynie

strona www

Unikatowy Hotel ZAMEK RYN****- to harmonia pieczołowicie odrestaurowanego XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego i nowatorskich rozwiązań designerskich, jakich Goście nie odnajdą w żadnym innym miejscu w Polsce.

Spływ kajakowy rzeką Krutynią

Rzeka Krutynia -rzeka na Pojezierzu Mazurskim, wpływa do Jeziora Bełdany,  płynie przez rezerwat krajobrazowo-wodno-leśny położony na terenie trzech gmin: Piecki, Mikołajkii Ruciane-Nida. Jej długość to 99 km, a powierzchnia dorzecza wynosi 638 km². 

Możliwość organizacji spływu bezpośrednio: Link

Rejs statkiem Perła Mazur

strona www

Perła Mazur to statek pasażerki stylizowany na piracką krypę, ze znamienną dla gatunku piracką banderą. Jest to jeden z niewielu akcentów na Mazurach, związanych z morskim rozbojem i życiem na bakier z prawem. To wszystko na Mazurach podczas rejsów po jeziorach Mikołajskim i Śniardwy. Ciężko zostać piratem, z nami można chociaż na chwilkę… startując z Mikołajek.

ZOO Ekipa Park Zwierząt Wilkaski

strona www

Park Dzikich Zwierząt w drodze do Giżycka:)

Papugarnia Mazury w Wilkasach

strona www

Wspaniały pomysł na odwiedzenie kilkuset papug różnych gatunków oraz szalonych oswojonych wiewiórek oraz innych zwierząt w drodze do Giżycka w miejscowości Wilkasy.

Boyen Water Park

strona www

Park wodnych zabaw blisko Twierdzy Boyen w Giżycku.

Pływający tor przeszkód o powierzchni blisko 3 tys. m.kw. to największy tego typu Park Wodny w Polsce i gwarant świetnej zabawy. Nad bezpieczeństwem Twoich podopiecznych czuwać będą licencjonowani Ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku.

Twierdza Boyen w Giżycku

Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

Galaktyczny Labirynt w Mikołajkach

strona www

Galaktyczny Labirynt Mikołajki to miejsce, w którym granice pomiędzy światem realnym, a wirtualnym po prostu nie istnieją. Wszystko to dzięki efektom przyszłości,  czyli Rzeczywistości Rozszerzonej. Zobacz inny świat w ogromnym labiryncie w polu kukurydzy i przeżyj kosmiczną przygodę z przesympatycznymi przybyszami z planety Umi!

Mazurolandia w Parczu, 6 km od Kętrzyna

strona www

Kompleks stref zabaw i rozrywek dla najmłodszych, Park Miniatur Zabytków Warmii i Mazur, Gród Rycerski, pokoje zagadek, Króliczkowo, Kucykowo – wiele atrakcji w jednym miejscu.

Mazurskie MINI ZOO

fanpage

Wiele dzikich zwierząt w jednym miejscu:) w miejscowości Kąp.

Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski

strona www

Całoroczny kompleks basenów ze zjeżdżalniami i wodnymi atrakcjami dla całej rodziny. Kąpiele w jacuzzi, saunowanie, zdrowotne seanse w tężniach, jaskiniach solnych i śnieżno-lodowych, siłownia. W okresie letnim oferujemy wypoczynek i zabawę w basenach zewnętrznych, taras słoneczny z leżakami, 2 boiska do siatkówki plażowej.

Park Linowy Wiewióra

strona www

Park Linowy Wiewióra, jako największy tego typu obiekt na Mazurach w Giżycku, co roku gości grono klientów nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Od 7 lat ciągle rozwijamy naszą działalność, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Do wyboru jest 5 tras o różnych stopniach trudności i wysokości nad ziemią.

Wyprawy Wędkarskie

Organizacja wypraw wędkarskich na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich z przewodnikiem oraz połowy na odnowionych Kanałach Mioduńskim, Szymońskim, Tałteńskim i Grunwaldzkim.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Takich ogrodów zoologicznych jak Park w Kadzidłowie nie ma zbyt wiele na świecie. W zasadzie jest to ogród wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, gdzie bezpiecznie można podejść i dotknąć dużej części jego mieszkańców należących do gatunków zwierząt dzikich. Zwierzęta są zaprzyjaźnione z człowiekiem a dzięki temu nie uciekają i nie rozbijają się na jego widok. Można je wtedy podziwiać w pełnej krasie z bliska, usłyszeć, poczuć, czego większość ludzi nie ma możliwości odczuć na codzień. Z uwagi na to, że do większości zwierząt kopytnych wchodzi sie bezpośrednio na ich wybiegi/zagrody zwiedzanie musi odbywać się bezpośrednio z przewodnikiem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zarówno zwierząt jak i ludzi. Żywy przekaz z ust przewodnika o zwierzętach, które są akurat podziwiane, ich konkretnych historiach, biologii i zagrożeniach w stanie dzikim jest zdecydowanie najlepszy z możliwych, bo naoczny i bezpośredni, gdzie zaangażowane są wszystkie nasze zmysły. Chłoniemy wtedy informacje w sposób naturalny, trwały i pełny  a dzięki temu możemy stać się lepsi i bardziej wyczuleni na problemy ochrony środowiska. Tak można przekazać ludziom ogromną wiedzę w bardzo krótkim czasie i w sposób bardzo przyjemny. Niektóre gatunki można nakarmić bezpośrednio z ręki, przytulić się, pogłaskać. Dotyczy to np. jeleni, danieli, saren, muflonów, osiołków. W zachwyt wprawiają żyjące w Parku na wolności w bardzo dużej grupie pawie indyjskie.

Oraz wiele okolicznych imprez

Noc świętojańska nad Ołowiem
Krutyńska noc świętojańska
Festiwal smaków FoodTrucków w Rynie
Zawody jeździeckie SULIMIADA
Eksplozja kolorów w Rynie
Dni Rynu
Dni Mikołajek
Rajd Polski w Mikołajkach
AirShow Giżycko
Festiwal Szanty w Mikołajkach
Festiwal Kultury Średniowiecznej Mazuria w Rynie
Dożynki Gminne RYN
Previous slide
Next slide